Веласкес след Етър: Много съм доволен от отношението на футболистите и от атмосферата около отбора
23.06.2026
144
Сподели

Веласкес след Етър: Много съм доволен от отношението на футболистите и от атмосферата около отбора

Старши треньорът на Левски Хулио Веласкес говори пред медиите след успеха над Етър с 6:0 във втората контрола от лятната подготовка.

Играчите трупат минути. Добре се получи, защото днес противникът игра и в друга схема, което изискваше от нас друго поведение. Както и в момента, в който се защитавахме, така и в момента, в който топката беше в нас. Позитивно, което искам да отлича, е начинът, по който моите футболисти се ориентираха в мача“, сподели Веласкес.

Ради Кирилов усети леки болки преди мача. По принцип не трябва да е притеснително. В крайна сметка по време на загрявката разбрах, че не се чувства комфортно, за да вземе участие в този мач. Утре ще имаме повече информация, надявам се да не е нищо сериозно“, добави той.  

Процесите са динамични. Постоянно се сменят нещата. Стартовият състав до деня преди мача няма да ни бъде ясен. Трябва да продължим да се развиваме, сериозно да се подготвяме, сериозно да тренираме. Всички в групата работят много добре. Много съм доволен от отношението на футболистите и от атмосферата около отбора.“

При Макун всичко е нормално. Завърши мача на Венецуела контузен. При него нещата се развиват позитивно. Направихме днес сутринта тест. Възстановяването му върви по план и в края на седмицата ще се включи нормално към тренировъчния процес“, продължи той.

Трябва да търсим решения. Все още липсват играчи, които трябва да се присъединят. Имам още играчи, които се възстановяват от контузии. Трябва да бъдем внимателни от игровото време на всеки един футболист и натоварванията на всеки един футболист.“

За мен Майкон не е ляв бек, а е добър футболист. Той играе много добре, знае как усвоява правилно пространствата, има добър ляв крак. При мен израстна много и този процес продължава. Трябва задължително да продължи по този начин. Това е пътят. Аз съм много доволен от него.“

Все още остава много време до първия мач с Борац Баня Лука. Всичко е динамично, в развитие. Имам добро усещане“, каза още Хулио Веласкес.

Илиян Койчев

Илиян Койчев

Автор

Видео

Кратки Видеа