Любо Пенев с победа в неофициалния дебют начело на Локо София
Любослав Пенев започна периода си начело на Локомотив София с победа. „Червено-черните“ се наложиха с 2:1 над шампиона на Косово Дрита (Гиляне) в контролна среща по време на лагера си в Банско.
Пенев, който пое Локомотив през лятото, можеше да разчита на почти всички налични футболисти. Единствено защитникът Калоян Костов не бе на разположение, тъй като все още не е възстановен напълно от контузия.
Дрита откри резултата в 17-ата минута чрез Арб Манай. До края на първото полувреме двата отбора имаха по една добра възможност, но нов гол не падна.
След почивката и направените промени Локомотив взе инициативата и имаше по-сериозно надмощие. Тежките условия и ранният етап от подготовката оказаха своето влияние, но „червено-черните“ постепенно наложиха темпото си.
В 62-рата минута Ерол Дост изравни за Локомотив, а пълният обрат дойде в добавеното време. Новото попълнение Марк-Емилио Папазов се разписа в 94-ата минута и оформи крайното 2:1.
Състав на Локомотив София: Мартин Величков, Михаил Захариев, Реян Даскалов, Райън Бидунга, Митко Митков, Красимир Станоев, Красимир Милошев, Кауе Карузо, Георги Минчев, Спас Делев, Адил Тауи.
През второто полувреме играха: Александър Любенов, Цвятко Цветков, Божидар Кацаров, Никола Нейчев, Ангел Лясков, Кристиан Чачев, Ерол Дост, Димитър Костадинов, Емил Геров, Николас Пенев, Марк-Емилио Папазов.